KURBAN - ADAK - AKİKA

Faaliyetle İlgili Genel Bilgiler

Sizlerin Adına Kurban, Adak, Akika Kurbanlarınızı Sizlerden Vekalet Alarak Kestirip Eş Parçalara Böldürüp İhtiyaç Sahibi Ailelerimize Dağıtıyoruz..  Kesimlerimizde Eşlik Etmek İsteyen Bağışcılarımızda Gelebilirler..

 

Kurban-Adak-Akika Desteğimiz ile İlgili Resim ve Video’larımıza Galeri Sayfamızdan Ulaşabilirsiniz…

Nasıl Belirlenir ?

İzlenen Adım -1-

Web sitemizdeki başvuru formunu gönderenlerden; yetim, öksüz ve muhtaç çocuklarımızın ailelerine ait çeşitli bilgileri toplanır ve “Başvuran Muhtaç Aileler” listesi oluşturulur.

İzlenen Adım -2-

Gönüllülerimiz muhtaç aileleri evlerinde ziyaret eder, inceleme yapar ve ailelerin gerçekten muhtaç olup olmadığı netleştirilir. Yapılan tespitlere göre de Karar Komitesi “Gerçek Muhtaç Aileler” listesini hazırlayarak çalışmalara başlar..

İzlenen Adım -3-

Her Kurban , Adak, Akika  Gerçek Muhtaç Aileler için ihtiyaç duyulan et malzemeleri web sitemizden kamuya duyurulur. Bütçesine uygun malzemeleri temin eden her bir bağışçı bunları depomuza getirerek görevliye teslim eder.

İzlenen Adım -4-

Her Adak, Kurban, Akika , daha önceden tesbit edilen ailelere  temin eden bağışçılar ile gönüllüler önce depoda et  kolilerini hazırlar. Sonra et kolilerini kendi elleriyle Gerçek Muhtaç Ailelere dağıtırlar.

İzlenen Adım -5-

“Çocuklar Gülsün Hep” diye yardım etkinliğimize katılan bütün bağışçı ve gönüllülerimize  yetim, öksüz ve muhtaç çocuklarımız, adına Çocuklar Gülsün Hep İnsani Yardım Derneği Olarak TEŞEKKÜR EDERİZ…