GIDA YARDIMLARI

Faaliyetle İlgili Genel Bilgiler

Çocuklar Gülsün Hep İnsani Yardım Derneği Olarak , Yetim, Öksüz, ve İhtiyaç Sahibi Ailelerin Taleblerini Araştırarak Onay Verdiğimiz Ailelerimizin Gıda İhtiyaçlarını Bağışcı’larımızın Katkısıyla Temin Ediyoruz…

 

Gıda Paketlerimizle İlgili Resim ve Video’larımıza Galeri Sayfamızdan Ulaşabilirsiniz…

Nasıl Belirlenir ?

İzlenen Adım -1-

Web sitemizdeki başvuru formunu gönderenlerden; yetim, öksüz ve muhtaç çocuklarımızın ailelerine ait çeşitli bilgileri toplanır ve “Başvuran Muhtaç Aileler” listesi oluşturulur.

İzlenen Adım -2-

Gönüllülerimiz muhtaç aileleri evlerinde ziyaret eder, inceleme yapar ve ailelerin gerçekten muhtaç olup olmadığı netleştirilir. Yapılan tespitlere göre de Karar Komitesi “Gerçek Muhtaç Aileler” listesini hazırlayarak web sitemizde yayınlar.

İzlenen Adım -3-

Her ayın 15’inde Gerçek Muhtaç Aileler için ihtiyaç duyulan erzak malzemeleri web sitemizden kamuya duyurulur. Bütçesine uygun malzemeleri temin eden her bir bağışçı bunları depomuza getirerek görevliye teslim eder.

İzlenen Adım -4-

Her ayın 7’inci günü, daha önceden erzak malzemesi temin eden bağışçılar ile gönüllüler önce depoda erzak kolilerini hazırlar. Sonra erzak kolilerini kendi elleriyle Gerçek Muhtaç Ailelere dağıtırlar.

İzlenen Adım -5-

“Çocuklar Gülsün Hep” diye yardım etkinliğimize katılan bütün bağışçı ve gönüllülerimizin adına yetim, öksüz ve muhtaç çocuklarımız, Çocuklar Gülsün Hep İnsani Yardım Derneği Hatıra Ormanımıza fidan dikerler.